10 фільмів, які повинен переглянути кожен маркетолог

Зазвичай ми сприймаємо кіно як розвагу, але є фільми, передивляючись які, ми можемо отримати корисний досвід. Маркетинг – це мистецтво. Кінематограф – це мистецтво. Кіно про маркетинг – мистецтво в квадраті.
Ми зібрали кращі кінострічки, які допоможуть зрозуміти філософію реклами і те, як вона працює.

1. Божевільні (Crazy people).

Головний герой фільму - успішний автор рекламних оголошень. Одного дня йому набридає обдурювати людей і він починає створювати тільки чесну рекламу. Як не дивно, продажі ростуть.

Плюс: у фільмі багато нетипових та цікавих рішень для маркетологів.

2. Сироп (Syrup)

Фільм про те як правильний маркетинг просуває новий продукт від виникнення ідеї до її успішної реалізації. Вдало відображається різниця між "креативниками" і тими, хто прагне продати більше.

Плюс: у фільмі показано, як виникають ідеї на мільйон та тут шлях втілення - це крадіжка.


3. Ілюзія обману (Now You See Me)

Команда кращих ілюзіоністів світу провертає зухвалі пограбування прямо під час своїх шоу та без страху спілкується з поліцією. Досить нетиповий для списку фільмів про маркетинг, але схеми, які створюють герої, допоможуть вам розвинути творче та аналітичне мислення.

Плюс: у стрічці розкривається багато способів маніпулювання людьми.


4. Тут палять (Thank You for Smoking)

Фільм про тютюнового лобіста, який популяризує сигарети і намагається довести користь куріння. Показано інший бік рекламних компаній, приклади PR-технологій і кризового маркетингу. Головний герой перемагає в дискусіях і приносить мільйони своїй компанії.

Плюс: багато прикладів того, як правильно вести суперечку і переконувати.


5. Джобс: Імперія спокуси. (Get inspired)

Звичайно, ми не могли пройти повз цей фільм, він навчить вас тому, що в бізнесі не буває дрібниць. Будь-яка деталь впливає на його успіх, і кожну треба враховувати, щоб досягти гарний результат.

Плюс: надихає працювати та створювати нове.

6. Чеська мрія

Документальний фільм, який розповідає про двох студентів, які вирішили зняти фільм про рекламу. Протягом перегляду ви дізнаєтеся, як приваблювати клієнтів, і тоді взаємодіяти з ними: від створення рекламних буклетів до розробки стратегій просування.

Плюс: корисний фільм для початківців.

7. Сімейка Джонсонів (The Joneses)

Фільм про ідеал сім'ї, члени якої - співробітники маркетингової компанії, і не є родичами. Вони створюють образ щасливого сімейного життя, а паралельно рекламуючи дорогі товари та послуги.

Плюс: найкращий приклад нативної реклами. Блогери, вчіться;)


8. 99 франків (99 francs)


Фільм знятий по культовому роману Фредеріка Бегбедера про майстра створення рекламних роликів, який впливає на те, що покупці захочуть завтра. Але одного разу він повстає проти системи і саботує свою власну рекламну кампанію.

Плюс: дуже яскраво змальований світ рекламної індустрії зсередини.


9. Картковий будинок (House of Cards)

Перший серіал в нашому списку, де зібрані безцінні уроки бренд-менеджменту та побудови іміджу. "Картковий будинок" - це фундаментальна історія про становлення політика та його дружини від спікера до президента.
У фільмі цікаві сучасні маркетингові інструменти, які використовуються політологами під час запуску передвиборчої кампанії президента США. Тут і SMM, і E-mail маркетинг, і гейміфікація.

Плюс: Гарно зображена історія про особистий бренд в кар'єрі.
10. Навіжені (Mad man)

Серіал про будні рекламного агентства «Стерлінг-Купер» в Нью-Йорку 60-х. Це час сигар, солідних чоловіків в ідеальних костюмах і фатальних жінок в яскравих сукнях. Час закладення фундаменту рекламного ринку і американської мрії.
«Божевільні» - фільм про революцію маркетингового підходу при розробці реклами. Корисно знати історію, щоб не робити помилок минулого.

Плюс: світ реклами з внутрішнього боку, багато прикладів та красива зйомка.
Також радимо маркетологам та людям, професії яких пов'язані з просуванням чи популяризацією дивитися фільми про шахраїв та документалки про психологію вибору. Адже таким чином ви навчитеся аналітично мислити, що дуже важливо для створення реклами. Приємного перегляду!
Сподобалась стаття? Розкажіть друзям!
Error get alias