Інна Макотерська: про інструменти віддаленої роботи, адаптацію компаній до карантину та зміни настроїв в колективах

Консультантка з організаційного дизайну, співзасновниця консалтингової компанії I+J

Ця розмова спонукала нас переосмислити підходи до роботи і подумати «а що, якщо б перейти з офісу в онлайн?»

Ділимося тезами:

Про ситуацію зараз

Ми працюємо в таких площинах: культура компанії, розвиток та система показників. Розробляємо організаційний дизайн, а потім часто йдемо в підтримку. Ми мали підписані контракти, які й зараз актуальні. Також були заплановані весняні воркшопи, однак компанії пішли на карантин і скасували такі активності. Крім цього, стали нерелевантними лекції для бізнесу. Щодо напрямку онлайн-освіти, яким я займаюся спільно з LABA, то тут все добре.

Як вплинув карантин?

Є таке військове поняття — scramble — коли ти швидко передислоковуєшся на іншу базу: це те, що сталося з компаніями. Початковим завданням було якось адаптуватися до карантину, особливо важко це долося, якщо в штаті багато працівників.

Спершу ми заміряли температуру в компаніях — і була певна ейфорія, всі казали, що їм класно вдома, що не треба по дві години добиратися. Тепер говорять по-іншому: почався певний штормінг, коли тривалість процесів збільшилася, ускладнилася комунікація, нагнітає режим соціальної ізоляції.

Про онлайн

Люди почали розуміти, що онлайн — це не те саме, що офлайн, тільки за комп'ютером: це нова система, нові інструменти і геть інша форма роботи. Однак ситуація показала, що працювати віддалено можна, і багато хто розглядає варіант залишити на віддаленій роботі принаймні частину команди.

Віддалена робота

Remote-менеджмент — це ніби випасання котів. Я думаю, що всі мають працювати на трьох рівнях: бути відкритим, бути сфокусованим та аналізувати. Після ейфорії прийшов момент налагодження, і зараз найкращий час для аналізу.

Які програми для організації роботи рекомендує:

Планування та Kanban-дошки: Asaana, Monday.com, Trello
Співпраця та штормінги: TeamViever, Notion, Miro, MindMeister, StormBoard, Mural, GroupMap
Аналіз робочого часу: Toggl, Timely, Clockify
Дзвінки та комунікація: Slack, Zoom, Hangouts, Meet, Whereby, Discord
Ретроспективи та замір температури: Teamretro, TeamMood, FanRetro, Parabol, RetroRabbit

Які книжки радить?

  • Керол Двек «Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху»
  • Джейсон Фрайд, Девід Хенссон «Не божеволій на роботі!»
  • Чед-Менг Тан «Радость изнутри»
  • Дэвид Хенссон «Remote. Офис не обязателен»

Читайте також:

Три найпоширеніші способи реалізувати підтримку багатомовності на сайті, їх ключові відмінності з точки зору пошукової оптимізації, переваги та недоліки кожного варіанту — прочитайте та оберіть оптимальний.

Власник компанії Prime Brand, займається корпоративними подарунками. Слоган: «Корпоративные подарки — от идеи до поставки».

Сергій Фіцак — керуючий партнер ІТ-компанії Softjourn, останні шість років вона входить в топ-100 аутсорсингових компаній світу. Основні напрями роботи: тікетінг та фінансовий.

Поки одні будували бізнес оффлайн, інші створили цілу паралельну реальність в Інтернеті. І тепер, коли звична реальність тріщить по швах, ми розуміємо, що єдине місце, де можна заховатися, — це Інтернет.


Підпишіться, щоб отримувати актуальні новини