Розвиток креативного мислення: практика

Коли людина може вирішити проблему якимось нетривіальним способом, проявивши при цьому певну кмітливість, то кажуть, що вона креативно мислить. А що таке креативність?

Це певні творчі здібності, які характеризують свого власника як людину, що мислить абсолютно інакше, порівняно з іншими людьми, готового брати і створювати щось принципово нове.
Пропонуємо на виконання чотири різні вправи, які допоможуть зробити ваш розум більш гнучким і гострим, розвинути креативні здібності і посприяють вдосконаленню творчого мислення.
Крім того, креативність – не лише професійно необхідний навик для ряду професій (зокрема для маркетологів, дизайнерів, піарників), а й навик, який сприяє успіху в багатьох сферах життя незалежно від того, чим ви займаєтесь.


Вправа 1 "Замовлення для архітектора"

Як ви дивитесь на те, щоб приміряти на себе роль архітектора і спроектувати будинок? Не вмієте малювати або згадали з жахом шкільні уроки креслення? Нічого страшного, вміння малювати і креслити тут справа десята. Головне – процес.

Спочатку запишемо на аркуш 10 іменників, будь-яких. Мандарин, вода, склянка, помідор, галявина – все, що приходить в голову. Ці 10 слів – 10 обов'язкових умов замовника, якому ви проектуєте будинок. Наприклад, «мандарин» – зробіть стіни будинку оранжевого кольору, «вода» – нехай перед будинком буде фонтан або ставок, «помідор» – запустите в ставок червоних рибок або повісьте в будинку червоні… придумайте самі. Дайте своїй фантазії волю. Малюйте і уявляйте, як би це виглядало в реальному житті.


Вправа 2 "Два випадкових слова"

Візьміть будь-яку книгу або тлумачний словник. Навмання оберіть 2 слова: відкрийте будь-яку сторінку і не дивлячись ткніть пальцем. А тепер спробуйте знайти щось спільне між цими двома словами, зіставте їх, порівняйте, аналізуйте, шукайте взаємозв'язок. Ви можете придумати неймовірну, навіть божевільну історію, яка б пов'язувала ці два поняття. Тренуйте свій мозок.

Вправа 3 "Асоціації"

Погляньте на кімнату, в якій ви зараз перебуваєте. За який предмет зачепився ваш погляд? Мій – за шоколадку, яка лежить на столі. А тепер візьміть аркуш паперу з ручкою і напишіть 5 прикметників, які найбільше підходять до предмета, який ви обрали. Наприклад, гіркий шоколад, смачний шоколад, бельгійський шоколад, натуральний шоколад, ваговий шоколад (в голову приходить ще вітчизняний, улюблений, білий, молочний, гарячий, плитковий шоколад і багато інших варіантів).

Написали? А тепер найцікавіше – напишіть ще 5 прикметників, які абсолютно не підходять. Зробити це трохи складніше: скляний шоколад, плюшевий шоколад, річний шоколад, смажений шоколад.
Покопайтеся у своїх відчуттях і сприйняттях і знайдіть потрібні визначення. Прикладіть трохи більше зусиль, і все вийде, головне не залишайте завдання невиконаним. Посидьте і поміркуйте.

Вправа 4 " Година мовчання"

Не лякайтеся, набирати в рот воду і мовчати не доведеться. Як ви зрозуміли з назви вправи, це завдання забере у вас одну годину, але при цьому ви не повинні відриватися від своїх справ і звичного розпорядку дня. У цю годину відповідайте людям тільки на загальні питання, використовуючи слова «так» і «ні». Ведіть себе якомога природніше, щоб ніхто не запідозрив нічого дивного. В оточуючих не повинно скластися враження, що ви "щось експерементуєте" або "що не так?" чи "встали вранці не з тієї ноги". Спробуйте і, повірте, ви ввійдете у смак.

Генеруйте думки, не зупиняйтеся на досягнутому. Чим більше ви будете тренувати свій мозок, розвивати фантазію і креативну складову, тим більше цікавих ідей і рішень до вас буде приходити.

Джерело: welldone.org

Сподобалась стаття? Розкажіть друзям!